PTT Kargo “PTT İşyerine Sevk Edildi” Ne Demek?

PTT kargo gönderi takip ekranında karşılaşılan “PTT işyerine sevk edildi” ibaresi ne demek? ibaresiyle Kargom teslimata çıktı mı?, kuryeye verildi mi?, dağıtıma çıktı mı? gibi soruları beraberinde getirmektedir.

PTT Kargo ile gönderim yapanlar veya kargo bekleyenlerin merak ettiği konulardan biri olan gönderinin “PTT iş yerine sevk edildi” ibaresi kafa karışıklığı yaratabilmektedir. Pek çok PTT müşterisi bu ifade sebebiyle kargonun dağıtıma çıktığını ve gün içerisinde teslim edileceğini düşünmektedir. Ancak kargo paketi henüz yolun çok başındadır ve uzun bir yolculuk onu beklemektedir.

PTT İşyerine Sevk Edildi Ne Demek?
PTT İşyerine Sevk Edildi Ne Demek?

PTT İş Yerine Sevk Edildi Ne Demek?

Kargonun PTT iş yerine sevk edilmesi durumu kargonun alıcı şubeye doğru yola çıktığını anlatmaktadır. PTT’ye teslim edilen gönderi kontrol edilmiş, torbaya eklenmiş ve teslimatı yapacak olan PTT Kargo şubesine doğru yola çıkmıştır.

Gerekli aktarma istasyonlarına uğradıktan sonra nihai varış adresi olan Posta Dağıtım Merkezine (PDM) veya Posta İşlem Merkezine (PİM) ulaşması beklenmektedir.

Sevk Edilen Kargo Ne Zaman Dağıtıma Çıkar?

Kargonun dağıtıma çıkması için öncelikle Posta Dağıtım Merkezine (PDM), Kargo İşlem Merkezi (KİM) veya Posta İşlem Merkezine (PİM) gelmesi gerekmektedir. Gönderi alıcı şubeye ulaştığında torbadan çıkartılır, cihet hazırlama listesine eklenir ve dağıtıma çıkartılır.

Bu durumda öncelikle kargonun bulunulan ülkeye ve sonrasında bulunulan il/ilçe PTT şubesine ulaşması gerekmektedir. Kargo “PTT iş yerinde” veya “dağıtıcıya verildi” ibaresi görünene kadar teslim edilemez.

Yorum yapın