PTT “Köy Dağıtımına Tabii Bekliyor” Ne Demek?

PTT Kargo takip ekranındaki son gönderi hareketlerinde görülen; “Köy dağıtımına tabii bekliyor” ibaresi ne anlama geliyor?, Ne zaman dağıtıma çıkacak?, Kargom ne zaman gelir?, PTT Şubesi Köy dağıtım günleri ne zaman? gibi sorular ortaya çıkarmaktadır.

“Köy Dağıtımına Tabii” Ne Demek?

PTT Köy Dağıtımına Tabii Bekliyor
PTT Köy Dağıtımına Tabii Bekliyor Ne Demek?

PTT Kargo şubesi bulunmayan yerlere ve en yakın PTT şubesinin ise uzak mesafede olduğu yerlere kargo gönderimi yapıldığında, sadece ilgili PTT şubesinin “Köy dağıtım günlerinde” kargo teslimatı yapılmaktadır.

Köy dağıtımına tabii olan yerlere sadece belirli zamanlarda teslimat yapılır. Sürekli olarak kargo teslimatı yapılmamaktadır. Bu süreler bazen haftada bir gün, bazen haftada iki gün veya ayda iki defa şeklinde olabilmektedir.

PTT Köy Dağıtım Günleri Ne Zaman?

Bağlı bulunduğunuz PTT şubesi her muhit için ayrı bir dağıtım günü planlar ve her hafta aynı günde kargoları dağıtıma çıkarır ve teslim eder.

Bulunduğunuz yere ait kargo dağıtım gününü öğrenmek için kargo şubesine ulaşarak bilgi alınması gerekmektedir. Örneğin bazı bölgelere her pazartesi dağıtım yapılırken bazı bölgeler çarşamba olarak planlanabilmektedir.

Köyde Yaşamıyorum. Kargom Neden Köy Dağıtımına Tabii?

Bu durumda yaşanılan yerin bir köy olup olmaması PTT Kargonun dağıtım şeklini değiştirmemektedir. Kargonuz pek çok sebepten dolayı köy dağıtımına tabii olarak bekliyor olabilir.

Bazı adreslere kargo dağıtımı yapılırken, PTT şubesine uzak olmamasına rağmen veya köy olmamasına rağmen “Köy dağıtımına tabii bekliyor” ibaresi görülebilmektedir. Bunun sebebi ise ilgili PTT şubesinin yeterli personel sayısına sahip olmaması veya o bölgeye çok az sayıda kargo geliyor olmasından kaynaklıdır.

Yorum yapın